Merida Silex 200 – 2026 modell – Gravel sykkel

kr14 999,00

Silex serien har vært en populær serie sykler i en årrekke, og nå kommer en svært solid ny modell av innsteg varianten Silex 200!

Spesifikasjoner & Beskrivelse

Levering:

Small – Vår 26
Medium – Noen få desember 25
Large – Noen få desember 25
X-Large – Noen få desember 25

Det er allerede meldt god etterspørsel etter denne modellen – sikre deg din ved å bestille i dag.

MERIDA SILEX 200 er en solid inngangsmodell i SILEX-serien

Denne sykkelen er utviklet for deg som ønsker en praktisk og allsidig grussykkel. Rammen er laget i aluminium og kombinert med en lett karbongaffel med flere festepunkter og intern kabelføring for dynamonav. Sykkelen kommer med Shimano 1×8-delt ESSA-drivverk, som gir enkel betjening og driftssikker bruk i hverdagen.

Dette er en gravelsykkel for deg som:

  • Er på jakt etter en god første grussykkel
  • Ønsker komfort
  • Skal bruke sykkel både til pendling og bikepacking
  • Lurer på om gravel er noe for deg, men kjenner da på tvilen om du kommer til å gjøre et bomkjøp fordi du ikke går helhjertet inn eller ikke.

Brede dekk og høy komfort

45 mm Maxxis-dekk gir godt grep og komfort både på asfalt og grus. Den oppdaterte geometrien, med mer avslappet styrevinkel og større dekklaring, gjør sykkelen stabil med last og manøvrerbar på variert underlag. Alle modeller i SILEX-serien har festepunkter for flasker, bagasje og skjermer, slik at sykkelen kan brukes både til pendling og lengre turer som bikepacking.

Prisvinnende sykkelserie

SILEX 200 bygger videre på den prisbelønte SILEX-plattformen og passer ryttere som vil ha en pålitelig grussykkel med gode muligheter for utstyr og tilpasning. Fra en sykkelmekanikers perspektiv er dette en helt genial sykkel. Det er svært slitesterke deler hele veien, og lett å reparere og fikse.

Spesifikasjoner:

  • Ramme: SILEX LITE II aluminium

  • Gaffel: MERIDA SILEX II CF2 karbon

  • Drivverk: Shimano ESSA 1×8

  • Bremser: Shimano ESSA mekaniske skivebremser

  • Bremse­skiver: Shimano RT10 foran og bak

  • Hjulsett: MERIDA COMP SL II felger med Shimano TC500-nav

  • Dekk: Maxxis Rambler 45 mm (foran og bak)

  • Krank og kassett: Shimano ESSA krank + Shimano HG300 kassett

  • Cockpit/generelle deler: MERIDA EXPERT/COMP komponenter (styre, stem, sete, setepinne)

Sjekk ut våre vinter tilbud!

Spar opptil 8000,- på våre vinterpakker